Samsung Galaxy Tab A8 SM-X200NZAAXAR (Gray) 32GB Wi-Fi 10.5" Tablet
Brand:
Available at: BURNSVILLE
  • 13959 Grand Ave, Burnsville Minnesota, 55337
Have something to trade?
Trade Now
Description
Bring home Galaxy Tab A8, the awesomely entertaining tablet enhanced by the Galaxy ecosystem experience. Whether your family is streaming or video chatting with friends, bring out the best in every moment on a 10.5" LCD screen.
Specifications
  • Brand: Samsung
  • Storage Capacity: 32 GB
  • Type: Tablet
  • Screen Size: 10.5 in
  • Internet Connectivity: Wi-Fi
  • Model: Samsung
  • Series: Samsung Galaxy
  • RAM Size: 3 GB
  • Operating System: Android
  • Processor Speed: 2.00 GHz
  • Connectivity: USB-C
  • Color: Gray
  • Maximum Resolution: 1920 x 1080
  • MPN: SM-X200NZAAXAR
  • Processor: Octa Core
  • Processor Model: Unisoc T618
  • Manufacturer Warranty: None
  • Custom Bundle: No
Whats Included
Samsung Galaxy Tab A8 SM-X200 32GB Wi-Fi 10.5" Tablet
Charger
Condition
Return Policy and Handling Time
Free Delivery
15 Days Return
If goods have problems
Secure Payment
100% secure payment