Q Power Deluxe QPF12-FLAT 12" Shallow Mount 1200-Watt Flat Car Subwoofer
Brand:
Quantity: 1
Available at: ST. CLOUD
  • 2550 Division St., St. Cloud Minnesota, 56301
Have something to trade?
Trade Now
Categories: Car Subwoofers
Description
Boost your car's sound with an easy to install subwoofer, the Q Power Deluxe 12 Inch 1200-Watt Flat Subwoofer. Q Power is a leader in high quality car audio and has crafted this 12-inch subwoofer to perfection. This shallow mount car subwoofer has 1200 watts of maximum power and 300 watts RMS. With a frequency response of 35~200 Hz, a resistance of 3.2 ohms, and a nominal impedance of 4 ohms, the sound from this sub is craving to knock your socks off. Enjoy audio that just won't quit with the Q Power Deluxe 12 Inch 1200-Watt Flat Subwoofer.
Specifications
  • Brand: Q Power
  • MPN: Deluxe QPF12-FLAT
  • Speaker Size: 12"
  • Voice Coil: Dual
  • RMS Power: 1200-Watts
  • Type: Subwoofer
  • Model: Deluxe QPF12-FLAT
Whats Included
Whats Not Included
Wires
Condition
Return Policy and Handling Time
Free Delivery
15 Days Return
If goods have problems
Secure Payment
100% secure payment