Boss BE2000.1D 2000-Watt Class D MOSFET High Output Monoblock Amplifier
Brand:
Available at: APPLETON
  • 500 N. Westhill Blvd., Appleton Wisconsin, 54913
Have something to trade?
Trade Now
Categories: Car Amplifiers
Description
2000W High Output MONOBLOCK Amplifier
Up to 1500 W X 1 RMS @ 1 ohm
Up to 750 W X 1 RMS @ 2 ohm
Up to 375 W X 1 RMS @ 4 ohm
Monoblock, Class D, MOSFET Power Supply
High and Low Level Inputs,
Specifications
  • Brand: Boss
  • MPN: Does Not Apply
  • Channels: Monoblock
  • Model: BE2000.1D
Whats Included
Boss BE2000.1D Amplifier
Condition
Return Policy and Handling Time
Free Delivery
15 Days Return
If goods have problems
Secure Payment
100% secure payment